Q: Ferqê çımraviyarnayışan
Content deleted Content added
m Perra Newiye: {{Alfabe2|Q}} Herfa "'''Q'''"y, Alfabey Zazaki de u Alfabey Latinkiyê moderni de herfa '''20'''ına (vistına). Na herfe sert u bêvenga. == Tarixê '''Q'''y == {| align="lef... |
m 100px |
||
Line 4:
== Tarixê '''Q'''y ==
{| align="left" border="0" cellpadding="5"
|align="left" width="
|align="left" width="
|align="left" width="
|align="left" width="
|align="left" width="80px"|[[File:RomanQ-01.png|Latinki Q]]▼
|align="left" width="80px"|[[File:Hebrew letter qof.png|İbraniki Qoph]]▼
|-
|align="left" valign="top" width="
|align="left" valign="top" width="
|align="left" valign="top" width="
|align="left" valign="top" width="
|-
|align="left" valign="top" width="80px"|Latinki<br />''Q''▼
|align="left
|-
▲|align="left"
|}
|